Strona główna » Trzecia maszyna Duplo w drukarni SilverPrint
aktualności

Trzecia maszyna Duplo w drukarni SilverPrint

Reklama

Trójnóż – uzupełniający zakupioną nieco wcześniej, nowoczesną i wszechstronną linię do broszurowania Duplo 600i – to trzeci już zakup drukarni SilverPrint z Łodzi zrealizowany w Duplo Polska. Przyniósł on tej firmie, od 15 lat specjalizującej się w szeroko pojętej produkcji akcydensowej, wymierne korzyści. Przede wszystkim w zakresie przyśpieszenia produkcji  – o 25%; urządzenie otworzyło przed nią również nowe możliwości w zakresie pozyskiwania zleceń.

Z firmą Duplo Polska współpracujemy od czasu, gdy zakupiliśmy u niej pierwsze urządzenie. Była to bigówka, z której byliśmy zadowoleni, podobnie jak z poziomu obsługi ze strony dostawcy. Nieco później, w ślad za rosnącymi potrzebami sięgnęliśmy po nowoczesny i wszechstronny system broszurujący – model Duplo 600i w wersji podstawowej. Nie ukrywam, że rywalizował on z urządzeniem konkurencyjnej firmy, a tym co przeważyło na korzyść Duplo była przede wszystkim prostota obsługi urządzenia oraz jego wszechstronność – mówi Adam Dąbrowski, właściciel drukarni SilverPrint

SilverPrint to drukarnia, która od 15 lat krok po kroku realizuje inwestycje. Adam Dąbrowski, jej właściciel, to drukarz z dużym doświadczeniem, który jasno wytycza sobie cele. Najważniejszym była specjalizacja w produkcji offsetowej oraz koncentracja na małych i średnich nakładach.

– Cel ten osiągnęliśmy, gdyż prace takie jak broszury, katalogi, ulotki i inne materiały reklamowe są obecnie podstawą naszej produkcji. Wykonujemy zlecenia przede wszystkim dla klientów z naszego regionu, ale również z całej Polski. Posiadamy dwie nowoczesne maszyny drukujące z wieżami lakierującymi oraz urządzenia introligatorskie, które pozwalają wykonywać na miejscu całą produkcję. Stąd ostatnie inwestycje w systemy do wykańczania – w pierwszej kolejności w bazowy system Duplo 600i, a następnie – w trójnóż. Stanowi on uzupełnienie wcześniej wspomnianej linii, umożliwiając nam dalszy rozwój. Możemy dzięki niemu produkować np. książeczki serwisowe o wymiarach 75 mm (wysokości) x 100 mm (szerokości), wcześniej dla nas nieosiągalne.

Kolejnym argumentem, który przemawiał za inwestycją w system Duplo był – jak podkreśla Adam Dąbrowski – zakres formatów. System obsługuje zarówno formaty albumowe A4L i A5L, a także mniejsze.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Reklama   

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

Reklama

Reklama