Strona główna » Rema Days – pierwszy dzień
aktualności digital business

Rema Days – pierwszy dzień

Reklama

Rema Days po raz pierwszy… dzień pierwszy targów, które na pewno stały się już niezwykle ważnym wydarzeniem, nie tylko dla branży reklamowej. Tutaj także pokazuje się coraz więcej firm z branży poligraficznej. I nie ma się co dziwić. Ilość firm prezentujących się z roku na rok jest coraz większa. Zakres tematyczny również. Czyżby targi wróciły do łask?

Oczywiście, że tak. Są malkontenci, którzy uważają, że targi nie mają sensu. Czyżby? Chyba nie odwiedzili aktualnej edycji Rema Days. Co jest tam takiego nadzwyczajnego, że warto je odwiedzić?

Dzisiaj skupiliśmy się z racji naszych zainteresowań na części poligraficznej. Na pewno warto zobaczyć stoisko firmy Magenta-Vision, belgijskiego dostawcy rozwiązań dla wielkoformatowego druku. A na stoisku oprócz nowych atramentów, które wspaniale można wykorzystywać w całej gamie drukarek (UV, Solvent, UV LED, ECO Solvent itd.) można również zobaczyć plotery marki, która niewielu osobom kojarzy się z drukowaniem… mowa o firmie POLAROID. Na pewno ciekawostką jest to, że Magenta-Vision istnieje już ponad 10 lat, a w Polsce jej produkty od niedawna posiada w dystrybucji (i produkcji) firma Chespa z Krapkowic.

Na stoisku Magenta-Vision: Rafał Grzeszczuk, Vice President

Na stoisku firmy Agfa prezentowany jest uniwersalny ploter Anapurna H2050i LED, obsługujący media sztywne i giętkie o szerokości maksymalnej 2,05 m. W tym urządzeniu, bazującym na innowacyjnej i energooszczędnej technologii UV LED, przez cały okres trwania targów są zadrukowywane różnorodne materiały, dedykowane zastosowaniom wewnętrznym i zewnętrznym.

Na wspólnym stoisku z firmami Service Call, Zinart i E-Ploter (jego dystrybutorami) prezentują rozwiązania ze swojej oferty, dedykowane drukowi cyfrowemu. Wśród najważniejszych, promowanych na tej imprezie produktów znajdują się atramenty ekosolwentowe do druku wielkoformatowego ESL HPQLO, ESL2 HPQLO i Ultima HPQLO (low odour – niski zapach), atramenty twardo solwentowe oraz farby sublimacyjne dla tekstyliów zarówno do druku bezpośredniego jak i pośredniego, znajdujące zastosowanie w maszynach wielkoformatowych.

Sun Chemical

Wśród wystawców jest również firma Reprograf, której oferta do druku wielkoformatowego jest niezwykle bogata. Materiały, plotery EFI, Mimaki wiele innych produktów. Druk cyfrowy, jak widać, w ofercie firmy Reprograf jest coraz bardziej widoczny.

Nie mogło zabraknąć firmy Digiprint, której sukcesy z obszaru druku cyfrowego, a zwłaszcza maszyn drukujących HP Indigo są zauważalne przez niemal wszystkich. Ale i tutaj można znaleźć nowość. Po raz pierwszy Digiprint prezentuje ploter Gandy Digital.

Ploter Gandy Digital

Na stoisku firmy Duplo można obejrzeć urządzenie do uszlachetniania, jakie dość niedawno pokazało się w jej ofercie. Czy to już wszystko? Oczywiście, że nie.

Dzisiaj zrobiliśmy blisko 800 zdjęć z targów. Wszystkie przejrzymy już po targach. Jest co wybierać i jest dużo materiału, który warto Wam przedstawić. Zauważyliśmy również, że w tej edycji zaprezentowało się również więcej drukarń. Jest i Chroma, jest Drukomat i PrintUp. Ale jest także firma z Łodzi: Teba, Mark Andy – producent maszyn wąskowstęgowych, Heidelberg, Canon i wiele innych firm. Praktycznie każdy z naszych rozmówców jest zaskoczony ilością zwiedzających, wystawców i chyba tym, że z edycji na edycję firm poligraficznych przybywa.

A jutro… ciąg dalszy!

Reklama   

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

Reklama

Reklama