Strona główna » Konferencja LED-UV, H-UV oraz nowe technologie
konferencje

Konferencja LED-UV, H-UV oraz nowe technologie

Reklama

Konferencja LED-UV, H-UV oraz nowe technologie za nami. 14 listopada odbyła się w Warszawie II edycja Konferencji poświęconej w dużej mierze technologii UV. Tym razem tematy, które zostały zaprezentowane poruszały różne obszary. Nie tylko technologiczne.

Paweł Szarubka z firmy ISP (Integrator Systemów Poligraficznych) – nasz ekspert w dziedzinie finansowania z wykorzystaniem środków unijnych, skupił się tym razem na temacie, który w kuluarach wzbudził dość dużą dyskusję. A tytuł prezentacji brzmiał: Miliard w rozumie – skuteczne dotacje EU.

Z kolei Andrzej Płatek z firmy Reprograf wprowadził słuchaczy dokładniej w to, co było głównym tematem Konferencji. Porównanie technologii tradycyjnej UV z H-UV i LED-UV. Wiele informacji, wykresy i na końcu cyfry. Częścią bloku przygotowanego przez firmę Reprograf była krótka prezentacja drukarni PAW DRUK poprowadzoną przez Andrzeja Saengera. Drukarnia, która zainstalowała maszynę drukująca Komori z H-UV. Praktyk… Na zakończenie tego bloku było lokowanie produktu, czyli przedstawienie całej gamy maszyn drukujących Komori, którą poprowadził Peter Minis – Product Manager KIE.

Po krótkiej przerwie rozpoczął się najdłuższy blok prezentacji. Piotr Gabrylewicz z firmy Derya i Carlsten Barlebo z firmy AMS przedstawili zalety druku LED-UV. Derya jest od kilku tygodni jednym z dwóch przedstawicieli AMS w Polsce (drugim jest firma MPaj). Oczywiście maszyny drukujące Ryobi, lampy AMS, farby TOYO czy farby FLINT GROUPE … to tylko niektóre z tematów, jakie pojawiły się tej części prezentacji.

Następnie Konrad Lewandowski z firmy ABC Allied Pressroom Products Europe poprowadził bardzo krótką prezentację o chemii dla drukarni, jaką w swojej ofercie dzisiaj posiada firma Avargraf. Prezentacja była przygotowana dla drukarń, które są zainteresowane wdrożeniem nie tylko technologii LED UV ale także wejścia w inny świat chemii do druku.

Ten blok zakończył Mark Stephenson z firmy FUJIFILM, który zrealizował najciekawszą przed przerwą prezentację (zdaniem większości słuchaczy), dotyczącą druku cyfrowego będącą w ofercie koncernu. Lista nawyków wysoce efektywnych drukarń to tytuł tej prezentacji. I jak się okazało, zamiast skupiać się na technologii, prelegent zaprezentował korzyści i możliwości wynikające z zastosowania tych technologii. Tłumaczenie prelegenta, jakiego podjął się Konrad Lewandowski, dało dodatkowy impuls do dyskusji i pobudziło wyobraźnię słuchaczy.

Po przerwie, Robert Wieczorek z firmy Heidelberg Polska omówił wszystkie dostępne technologie UV, które wcześniej były prezentowane. Jak zawsze pojawiły się wykresy i wyliczenia oraz cała masa ważnych informacji dodatkowych. Jeżeli ktoś szukał podsumowania zdobytej tego dnia wiedzy, to był to właściwy czas.

Na zakończenie Konferencji krótka prezentacja Mariusza Balcerzaka z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Ceślak & Kordasiewicz przedstawił możliwości wynikające z promocji eksportu na innych rynkach wykorzystując środki unijne.

Gościem Konferencji był Jacek Kuśmierczyk z Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, który przedstawił zadania, jakie sobie postawili realizujący Raport o rynku opakowaniowym i poligraficznym w Polsce.

Nie zabrakło w tej edycji także chwil wyjątkowych. Redakcja czasopisma tym razem nagrodziła statuetką Artura Chęsego z drukarni POZKAL, Edwarda Dreszera z drukarni LOTOS-Poligrafia oraz Jacka Kuśmierczyka PBKG za wkład w rozwój branży poligraficznej.

Jacek Kuśmierczyk - Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga
Jacek Kuśmierczyk – Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga

Więcej na temat Konferencji już jutro na naszych łamach w serwisach internetowych. Dzisiaj jedynie zdjęcia i krótka zapowiedź jutrzejszych relacji… A zdjęcia wykonał DIGITFOTO.

Reklama