Strona główna » Canon prezentuje Océ Colorado 1640
digital business

Canon prezentuje Océ Colorado 1640

Reklama

Podczas Festiwalu Druku odbywającego się w dniach 13-14 września w warszawskim centrum Expo XXI firma Canon zaprezentowała pierwszy ploter drukujący z roli z innowacyjną technologią Canon UVgel – Océ Colorado 1640.

Canon opracował technologię UVgel, chcąc zapewnić dostawcom usług druku bezprecedensową wydajność i wysokiej jakości druk na szerokiej gamie nośników. Nowy ploter Océ Colorado 1640 zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami przemysłowymi, aby spełnić wymagania produkcyjne firm każdej wielkości, które chcą drukować wielkoformatowe grafiki w dużych nakładach z zapewnieniem krótkich terminów realizacji, jakich domagają się klienci.

Tomasz Miękus, Product Business Developer w firmie Canon Polska

Nowe urządzenie Océ Colorado 1640, jak podaje producent, jest najszybszym urządzeniem w tym segmencie na rynku – prędkość druku sięga nawet 159 m2/h dla takich zastosowań, jak druk billboardów i banerów zewnętrznych. Nawet przy najwyższym poziomie jakości, podczas druku materiałów przeznaczonych do oglądania z bliska wewnątrz budynków, ploter produkuje materiały z szybkością 40 m2/h.

Atrament Canon UVgel zostaje natychmiast utrwalony na nośniku, tworząc ściśle kontrolowane i precyzyjnie naniesione krople. Wyeliminowanie rozlewania się i zlewania atramentu na nośniku pozwala nakładać krople o ściśle określonej objętości przy każdym przebiegu i dzięki temu można tworzyć bogate, wyraziste obrazy w szybkim tempie.

Nowy ploter Océ Colorado 1640 zapewnia doskonałą jakość i powtarzalność produkcyjną. Precyzyjne krople UVgel natychmiast są utrwalane na nośniku i tworzą ostre obrazy z minimalnym powiększaniem się kropli, praktycznie bez satelitów, a ścisła kontrola kropli gwarantuje wysoką powtarzalność barw na kolejnych wydrukach.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń drukujących z roli na rolę, duży wpływ na jakość oraz zakres zastosowań ma dokładność, z jaką ploter przesuwa nośnik. Ciężka, solidna rama urządzenia, duża sztywność i przemysłowe komponenty zapewniają stabilną obsługę nośnika. System używa też optycznego sprzężenia zwrotnego, które nieustannie monitoruje przesuw nośnika, aby w razie potrzeby automatycznie skorygować rozmiar następnego kroku.

Océ Colorado 1640 z pewnością zaspokoi potrzeby firm produkujących wydruki do wystawiania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, m.in. plakaty, banery, oznaczenia, materiały POS, billboardy, grafiki okienne czy tapety na zamówienie.

UVgel to proces niskotemperaturowy z utwardzaniem LED, co gwarantuje minimalne zniekształcenia i rozszerza zakres nośników m.in. o cienkie i wrażliwe na ciepło media. Ponadto atrament UVgel nie zawiera wody, co znacznie ogranicza puchnięcie nośnika, zwiększając stałość rozmiarów.

Drukarka Océ Colorado 1640 minimalizuje dodatkowe koszty operacyjne i przyspiesza zwrot z inwestycji. Technologia Canon UVgel ogranicza zużycie atramentu nawet o 40 proc. w porównaniu z konkurencyjnymi technologiami. Jest to zasługą efektywniejszego sposobu wyrzucania atramentu z dyszy i znacznie mniejszego zużycia atramentów konserwacyjnych.

Więcej informacji na temat Océ Colorado 1640 znajdziecie Państwo w kolejnym wydaniu Świata Poligrafii Professional.

Reklama   

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

Reklama

Reklama