Strona główna » Agfa Anapurna H3200i LED w firmie Artlab.pl
digital business

Agfa Anapurna H3200i LED w firmie Artlab.pl

Reklama
Wlistopadzie w warszawskiej firmie Artlab.pl rozpoczął pracę wielkoformatowy ploter „hybrydowy” Agfa Anapurna H3200i LED, umożliwiający bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich.

To już piąte rozwiązanie marki Agfa, jakie w ciągu ostatnich kilku lat jest użytkowane przez to przedsiębiorstwo. Nowa inwestycja nie tylko umożliwiła firmie obsługę podłoży o większej szerokości (do 3,2 m), ale też – dzięki zastosowanej tu innowacyjnej technologii UV LED – pozwoliła na zadrukowywanie materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę, m.in. folii używanych do wyklejania samochodów.

Andrzej Lemiesz, właściciel Artlab.pl, zajmuje się produkcją reklam od 25 lat. Początkowo bazowano tu na ręcznym malowaniu reklam, z czasem w firmie pojawiły się plotery tnące, a jeszcze później – drukujące. Przez wiele lat w części związanej z poligrafią dominowała tu technologia solwentowa, a bazujące na niej plotery były wykorzystywane w kluczowych obszarach, w jakich działa Artlab: reklamie wizualnej i oklejaniu samochodów.

W związku z rozrastającym się parkiem sprzętowym w naszej firmie pojawił się również trzeci dział: usługi w zakresie druku wielkoformatowego – mówi Andrzej Lemiesz. – W nim zaś, począwszy od 2015 roku, następowało stopniowe przenoszenie zleceń na plotery marki Agfa, które sprowadzaliśmy jako urządzenia z drugiej ręki, we własnym zakresie.

Swoją przygodę z marką Agfa firma Artlab.pl zaczęła od modelu Anapurna M². Później pojawiały się tu kolejne maszyny tego belgijskiego producenta: Anapurna M1600, Anapurna M2540 FB oraz Anapurna M2500. Wreszcie – jesienią – w ich miejsce zakupiony został fabrycznie nowy ploter o znacznie większych możliwościach.

Andrzej Lemiesz dodaje, że pierwsze testy w maszynie z serii Anapurna, bazującej na technologii UV LED, zostały wykonane przez niego podczas targów RemaDays Warsaw 2017.

Dostarczona do firmy Artlab.pl maszyna to uniwersalne urządzenie, obsługujące różnorodne podłoża giętkie i sztywne. W przypadku tych drugich format wynosić może nawet 3,2 x 4 m. Przy materiałach giętkich – poza maksymalną szerokością (3,2 m) ograniczeniem jest waga i średnica zwoju z materiałem. Anapurna H3200i LED drukuje w sześciu kolorach z prędkością do 129 m2/h w trybie draft. Posiada wbudowaną funkcję nanoszenia koloru białego, który może być aplikowany zarówno przed jak i po warstwie wielobarwnej, także jako kolor punktowy (specjalny). Można go również nanosić w tzw. trybie „kanapkowym” (pomiędzy dwiema innymi warstwami atramentu).

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

Reklama   

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

Reklama

Reklama