Strona główna » ABC/Allied Pressroom Products Europe rozszerza portfolio
opakowania i etykiety

ABC/Allied Pressroom Products Europe rozszerza portfolio

Reklama
Firma ABC/Allied Pressroom Products Europe dotychczas była znana, głównie z produkcji specjalistycznych chemikaliów do druku offsetowego. W portfolio firmy pojawiło się kilka produktów skierowanych do zakładów poligraficznych, specjalizujących się w druku opakowań i etykiet. Jej przedstawiciele uczestniczą też aktywnie w wydarzeniach branżowych, dedykowanych produkcji etykiet i opakowań.

Mówi Konrad Lewandowski – współwłaściciel ABC/Allied Pressroom Products Europe:

– Chemikalia do druku fleksograficznego pojawiły się w naszej ofercie w 1. połowie 2017 r. Ich pierwsze wdrożenia spotkały się bardzo pozytywnym odzewem użytkowników, na co wpływ ma z jednej strony ich wysoka jakość, z drugiej – wielokrotnie niższa cena od alternatywnych rozwiązań dostępnych na rynku. Co więcej – są one bardzo bezpieczne w użytkowaniu, nie zawierają substancji powodujących korozję, spełniają też restrykcyjne wymagania unijne w kontekście aplikacji, do jakich są wykorzystywane.

Portfolio ABC/Allied Pressroom Products Europe, skierowane do drukarń fleksograficznych, obejmuje obecnie kilka specjalistycznych produktów, ale – jak zapewnia Konrad Lewandowski – będzie ono systematycznie rozbudowywane:

Wśród nich na szczególną uwagę zasługują emulsja do głębokiego mycia aniloksów oraz zmywacze do farb fleksograficznych różnego rodzaju: wodnych, rozpuszczalnikowych, UV i EB. Poza wersją gotową do użycia, są one również dostępne w postaci super koncentratu, stosowanego w proporcjach 1:20. Ten ostatni to nasza propozycja dla większych firm, zużywających odpowiednio duże ilości zmywacza.

Podejmowane przez firmę ABC/Allied Pressroom Products Europe działania, związane z wejściem na nowy dla niej segment druku fleksograficznego to – poza wizytami u obecnych i potencjalnych klientów – także obecność na ważnych dla branży etykiet i opakowań wydarzeniach branżowych.

– Byliśmy obecni na targach Labelexpo Europe 2017, gdzie swoje stoiska mieli nasi partnerzy biznesowi z różnych stron świata. Po raz pierwszy uczestniczyliśmy także w konferencji poświęconej etykietom samoprzylepnym organizowanej w Polsce. Efekty udziału w obu imprezach utwierdziły nas w przekonaniu, że fleksografia to bardzo perspektywiczny i dynamicznie rozwijający się rynek i że naszą decyzję o pojawieniu się na nim podjęliśmy w odpowiednim czasie – podsumowuje Konrad Lewandowski.

Na podstawie informacji firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe

Reklama   

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

Reklama

Reklama